Anna Walijewska-Maksymowicz
psycholog seksuolog, psychoterapeuta dorosłych
Skąd pomysł na to, by zostać psychoterapeutą?
Zawsze fascynował mnie człowiek i jego historia. Chciałam pomagać, wspierać, być blisko, bo życie jest przygodą wartą zachodu. Każdy z nas jest wyjątkowy, niepowtarzalny, a jednocześnie wszyscy współdzielimy emocje, wartości, potrzeby. Psychoterapia to wędrówka w siebie, to odkrywanie, działanie na rzecz zmiany - z wielką radością towarzyszę ludziom w ich wędrówce.
Jakie problemy klientów są mi szczególnie bliskie?
Pracuję z młodzieżą i dorosłymi. Obszary, które są mi bliskie, to: zaburzenia odżywiania, zaburzenia lękowe, fobie, depresja, strata, rozstanie, separacja, żałoba, uzależnienie, poczucie własnej wartości, radzenie sobie ze złością. Ponadto prowadzę psychoterapię zaburzeń seksualnych (problemy seksualne o podłożu psychologicznym, m.in.: brak potrzeb seksualnych, trudności w osiągnięciu orgazmu, przedwczesny wytrysk, zaburzenia erekcji, brak akceptacji dla własnej orientacji seksualnej).
Jaka jest moja ścieżka edukacyjna i doświadczenie?
Jestem certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralną PTTPB (numer certyfikatu 937) oraz terapeutką schematu w trakcie szkoleń i superwizji do uzyskania certyfikatu ISST. Ukończyłam psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, a następnie studia podyplomowe o kierunku seksuologia kliniczna. Doświadczenie zdobywałam na Oddziale Leczenia Uzależnień i Zaburzeń Emocjonalnych w Suwałkach, a także w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia - Centrum Psychoterapii w Warszawie. Od 2012r. jestem związana zawodowo z Fundacją EGO, gdzie pracuję z młodzieżą i dorosłymi. Natomiast od 2016 r. pracuję w Specjalistycznym Psychiatrycznym Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Suwałkach. Moją pracę poddaję superwizji.
Od kilku lat nieustannie szkolę się i podnoszę kompetencje: Ukończyłam Trening Zastępowania Agresji ART, Program Candis kierowany do osób używających i szkodliwie uzależnionych od konopi oraz ich rodzin i bliskich. Uczestniczyłam w warsztacie treningu kontroli złości, szkoleniu: "Już wiem, co zrobić - edukacja dzieci i rodziców w zakresie ochrony dzieci przed przemocą". Ukończyłam kurs opiniowania psychologiczno-pedagogicznego. Wzięłam udział w szkoleniu: "Metody diagnozy, opiniowania psychologicznego na potrzeby wymiaru sprawiedliwości i pomocy dzieciom wykorzystywanym seksualnie".
Kim jestem poza gabinetem?
Realizuję się na różnych polach: jestem mamą, żoną i wolontariuszką. Kocham zwierzęta, dlatego poświęcam czas moim trzem psiakom ze schroniska, ale również aktywnie szukam domów dla tych porzuconych. Edukuję dzieci i młodzież w zakresie dobrej opieki nad zwierzętami, organizuję imprezy promujące adopcję wielorasowców. Uwielbiam czytać, zwiedzać i poznawać. Kocham życie.