Umów wizytę

Najbliższy wolny termin: ---

Napisz do mnie

Aleksandra Szyper-Maciejowska

psycholog, psychoterapeuta dorosłych

Skąd pomysł na to, by zostać psychoterapeutą?

Jestem psychoterapeutą, bo nic co ludzkie, nie jest mi brzydkie. Akceptuję człowieka w każdej z jego odsłon, z każdą jego myślą, emocją i zachowaniem. Wierzę, że ludzkim życiem kierują wartości, a dla mnie człowiek zawsze był i jest wartością najwyższą. Nie wyobrażam sobie innego zawodu, który by pozwalał na tak pełen, autentyczny kontakt z drugim człowiekiem.

Jakie problemy klientów są mi szczególnie bliskie?

Czuję się szczególnie kompetentna w przypadku wszelkich problemów związanych z trudnościami w regulowaniu emocji. Mając wrażliwy temperament, musiałam nauczyć się radzić z lękiem, smutkiem, złością - dziś te emocje mnie nie przytłaczają, mogę z nich swobodnie korzystać. W tym sensie zajmuje się pracą z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi a także uzależnieniami , których źródło najczęściej leży w trudnościach w zakresie przeżywania emocji.

Jaka jest moja ścieżka edukacyjna i doświadczenie?

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od początku studiów a także przez pierwsze lata po ich ukończeniu zajmowałam się badaniami naukowymi dotyczącymi: rozwoju funkcji poznawczych u osób dwujęzycznych, czynników satysfakcji w bliskich związkach oraz mózgowego podłoża emocji. W tym czasie ukończyłam studia podyplomowe z zakresu neuropsychologii (SWPS, Katowice), brałam udział w projektach badawczych zwieńczonych artykułami naukowymi a także prowadziłam rehabilitacje poznawczą pacjentów neurologicznych. W odpowiedzi na coraz większą liczbę osób zwracających się do mnie z problemami emocjonalnymi, rozpoczęłam szkolenie w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej. W tym samym czasie rozpoczęłam pracę z osobami uzależnionymi w Szpitalu klinicznym im. dr J. Babińskiego w Krakowie oraz w Oddziale Dziennym w okolicach Krakowa. W trakcie szkolenia zainteresowałam się terapiami stanowiącymi rozwinięcie klasycznej TPB. Obecnie ukończyłam szkolenie dla trenerów programu Family Connections oparte na metodach pracy Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (DBT). Prowadzę treningi umiejętności dla osób cierpiących z powodu dysregulacji emocjonalnej oparte na DBT.

Kim jestem poza gabinetem?

Mam świadomość, że w gabinecie oddaję innym dużo ze swojej energii. Poza nim staram się na co dzień cieszyć życiem. Jestem spełnioną żoną i matką dwóch córek. Ponad wszystko cenią czas spędzony w gronie rodziny i bliskich przyjaciół. W chwilach samotności trenuję akrobatykę i zatapiam w książkach. Staram się podchodzić z pasją do wszystkich sfer mojego życia.

Napisz do nas

Formularz kontaktowy