Umów wizytę

Najbliższy wolny termin: ---

Napisz do mnie

Aleksandra Szyper-Maciejowska

psycholog, psychoterapeuta dorosłych

Skąd pomysł na to, by zostać psychoterapeutą?

Jestem psychoterapeutą, bo nic co ludzkie, nie jest mi brzydkie. Akceptuję człowieka w każdej z jego odsłon, z każdą jego myślą, emocją i zachowaniem. Wierzę, że ludzkim życiem kierują wartości, a dla mnie człowiek zawsze był i jest wartością najwyższą. Nie wyobrażam sobie innego zawodu, który by pozwalał na tak pełen, autentyczny kontakt z drugim człowiekiem.

Jakie problemy klientów są mi szczególnie bliskie?

W pewnym sensie emocje to moja pasja. Mając wrażliwy temperament, musiałam nauczyć się radzić z lękiem, bezradnością, smutkiem, złością. Poznałam je od każdej strony – prywatnie i naukowo. Dziś te emocje mnie nie przytłaczają,  mogę z nich swobodnie korzystać. Dlatego czuję się szczególnie kompetentna w pracy  z zaburzeniami nastroju (depresja, dystymia), zaburzeniami lękowymi a także uzależnieniami, których źródło najczęściej leży w trudnościach w zakresie przeżywania emocji. Szczególnie dobrze czuję się również w pracy z PTSD.

Jaka jest moja ścieżka edukacyjna i doświadczenie?

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od początku studiów a także przez pierwsze lata po ich ukończeniu zajmowałam się badaniami naukowymi dotyczącymi: rozwoju funkcji poznawczych u osób dwujęzycznych, czynników satysfakcji w bliskich związkach oraz mózgowego podłoża emocji. W tym czasie ukończyłam studia podyplomowe z zakresu neuropsychologii (SWPS, Katowice), brałam udział w projektach badawczych  zwieńczonych artykułami naukowymi a także prowadziłam rehabilitacje poznawczą pacjentów neurologicznych. W odpowiedzi na coraz większą liczbę osób zwracających się do mnie z problemami emocjonalnymi, odbyłam szkolenie w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej (certyfikat nr: 958). W tym samym czasie rozpoczęłam pracę z osobami uzależnionymi w szpitalu klinicznym im. dr J. Babińskiego w Krakowie oraz w Oddziale Dziennym w okolicach Krakowa. W trakcie szkolenia zainteresowałam się terapiami stanowiącymi rozwinięcie klasycznej TPB.  Idąc w tym kierunku ukończyłam pojedyncze szkolenia w zakresie Terapii Schematów oraz całościowe szkolenie DBT i od 2019 roku jestem w zespole konsultacyjnym DBT. Mam również doświadczenie w prowadzeniu treningów umiejętności DBT. Ukończyłam dodatkowo szkolenia dotyczące protokołów skutecznych w leczeniu PTSD (Terapia Przetwarzania Poznawczego oraz Przedłużona Ekspozycja). Od 2021 roku poza pracą z indywidualnym klientem prowadzę szkolenia w zakresie CBT i DBT dla przyszłych psychoterapeutów w AMiE w Warszawie. Jestem członkiem towarzystw PTTPB i PTTDB. Swoją pracę poddaje systematycznej superwizji osobno dla obu nurtów CBT i DBT oraz uczestniczę w szkoleniach doskonalących.

Kim jestem poza gabinetem?

Mam świadomość, że w gabinecie oddaję innym dużo ze swojej energii. Poza nim staram się na co dzień cieszyć życiem. Jestem spełnioną żoną i matką dwóch córek. Ponad wszystko cenią czas spędzony w gronie rodziny i bliskich przyjaciół. W chwilach samotności trenuję akrobatykę i zatapiam w książkach. Staram się podchodzić z pasją do wszystkich sfer mojego życia.

Napisz do nas

Formularz kontaktowy